• Jazyky

O NÁS

Dobrý den přeji, 

chtěla bych Vám tímto poděkovat za to, že jste tady na našem e-shopu a právě si čtete tenhle text =)

Kdo je za NOOS CONCEPT?

Nejsme žádný obří obchod, jen 2 mongolské maminky, které se navzájem podporují - já a moje teta v Mongolsku.  Já se jmenuji Munkho a jsem maminka žijící v ČR už více než 10 let. Teta Oyuna pracovala v Gobi cashmere, který je největším producentem kašmíru v Mongolsku, a má bohaté zkušenosti, co se tyče výroby vlněných produktů. Oyuna se stará o výrobu v Mongolsku a já o vše ostatní - komunikace se zákazníky, pochod e-shopu, propagace a logistiku. Motivuje  nás to, že to celé děláme podle sebe a navzájem se podporujeme. Co vlastně znamená náš název? Slovo "NOOS" je mongolské slovo pro vlnu. 

Proč vlastně vlna? Co umí vlna?

Je toho hodně, co umí vlna. Krátce: vlna umí absorbovat a držet od těla vlhkost, tím pádem Vám nikdy nebude zima. Právě proto sportovní funkční prádla bývají vyrobeny z vlny. Syntetické materiály tuto vlastnost nemají (tudíž jsou levnější), takže je Vám zima v tomhle sychravém a vlhkém počasí. A také důležitou vlastností vlny je lanolin, který funguje jako vosk a který obaluje jednotlivá vlákna vlny a chrání je tak před znečištěním, před bakteriemi a dalšími mikroorganismy. Má tak zásadní vliv na zachování všech zmíněných pozitivních vlastností! Vlna se velmi snadno udržuje. Vlněné výrobky není potřeba příliš prát. Dokonce: čím méně, tím lépe, stačí je jen větrat na čerstvém vzduchu. Vlna má totiž úžasnou schopnost čistit se sama. Samočisticí efekt vlny vzniká právě díky obsaženému lanolínu. 

Rozdíl mezi velbloudí a jačí vlnou?

Stručně řečeno, jačí vlna je o stupen lepší než velbloudí. Je hebčí a má nadýchanější vlákno, díky kterému udržuje teplo a také nepouští vodu. Jačí vlně se  také říká novodobý kašmír. Jinak obě vlny jsou mnohem teplejší a prodyšnější  než merino vlna.  

Vlna z Mongolska?

Mongolsko je chladná země, teploty tam dosahují -30°C, takže bez opravdu teplého oblečení tam nepřežijete. Mongolové navíc umějí využívat svoje zdroje - vynikají ve zpracování vlny, kašmíru a kožešin. Když se mi narodil starší syn, zjistila jsem, jaký je zde nedostatek teplých a kvalitních vlněných věcí. Na český trh (a do celého světa) dodávám vlněné bačkory, ponožky, rukavice, čepice a příze na pletení. Všechno jsou to čisté přírodní materiály, žádné nesmysly a uměliny. Nejsou ničím dobarvovány (kromě ovčí vlny, která se jako jediná obvykle barví). 

Kamenná prodejna?

Bohůžel nemám žádnou kamennou prodejnu. Mohli jste mě potkat na dětským prodejním Festival miniDyzajn marketu, farmářských trhách Heřmaňák v Praze a v Čelákovicích, kde bydlím. Od října 2018 se chystám na různé trhy, festivaly v Praze a okolí. Lajkujte naši FB stránku a dozvíte se, kde zrovna budu. 


Zde na fotce jsem na festivalu mini, který se konal v prosinci 2017 v Praze.

24796340102150926219306016193171613668913135n

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

Více info zde

Přijímám