Praní 

Doporučujeme výrobky prát co nejméně. Pokud možno neprat. Jakto?

 

Vlna obsahuje lanolin (živočisný tuk), který funguje jako přírodní impregnace, tj. odpuzuje špínu a nečistotu z povrchu tkaniny. Cokoli vyrobené z vlny se nešpiní tak rychle. Stačí pravidelně větrat na čerstvém vzduchu. Častým praním se zkracuje životnost vlny (platí to na ponožky nejvíc).

Pokud opravdu musíte prát, tak nejlepší je prací prostředek na vlnu. Prosím, v žádném případě neperte vlnu obyčejným pracím prostředkem. K usušení výrobek horizontálně rozložte. 

Údržba ponožek a rukavic

Mějte, prosím, na paměti, že naše ponožky nejsou jako outdoorové ponožky. Jelikož při nošení ponožek dochází ke tření a tlaku, vlna jako přírodní materiál nevydrží tak dlouho tu námahu. Bohůžel se to stává u všech vlněných ponožek. Čím hebčí a víc vlny, tím rychleji se proděraví.

Nedoporučujeme časté praní jako u bavlněných nebo syntetických ponožek. Častým praním se zkracuje životnost vlny. 

Dalším faktorem je vhodná obuv. Na zimu doporučujeme volnější obuv (o půl čísla nebo klidně o číslo větší), abyste uvnitř měli větší prostor pro ponožky a pro nohy na prokrvení. Jinak dochází k ještě větší námaze vlny. Doporučujeme tak 2-3 páry na sezonu.

U prodřených ponožek doporučujeme je obrátit patou nahoru a budete mít nohy v teple o něco déle. 

 

Stejné jako ponožky naše rukavice nejsou pracovní nebo outdoorové rukavice. Na druhou stranu Vás zahřejí jako žádné jiné. Jsou vyrobeny ze 100% vlny v dvojité vrstvě (kromě zápěstí, kde je elastan jako pružící část) a potřebuji jemné zacházení.

K největší námaze dochází mezi palcem a ukazovákem a na palci, což se považováno za běžné opotřebení. Začnou-li se Vám rukavice na tomto místě proděravět, zašleme Vám poštou zdarma příze na opravu této části. 

Skladování

Dbejte zvýšené opatrnosti na šatní moly při skladování. Obzvlášt přes léto, kdy míváme zimní oblečení schované na dlouho v jednom místě. Přitahuje je vlhká a teplá místa, především tmavá zákoutí skříní s minimálním přístupem vzduchu. Miluji totiž přírodní materiály, jako je vlna, hedvábí či kožešina. 

Doporučuji pravidelně kontrolovat věci v šatníku a ukládat je v plastovém boxu či vakuovém obalu. Používejte vůni cedrovou nebo levandule